SMK VSK studentai socialinėje akcijoje „Dovanoju dančiasnapiams namus“
2011 m. spalio 16 dieną Vilniuje, Žirmūnų mikrorajone esančiame pliaže buvo suorganizuota socialinė akcija „Dovanoju dančiasnapiams namus“. Neabejingi mus supančiai gamtai Vilniečiai bei miesto svečiai spalvingai dekoravo į Lietuvos raudonąją knygą įrašytiems didiesiems dančiasnapiams skirtus inkilus. Palei visą Žirmūnuose esančią Neries pakrantę (nuo Žirmūnų tilto iki Verkių mkr.) bus iškelta apie 80 inkilų.
Šios iniciatyvos imtis paskatino tai, kad Neries pakrantėje ties žaliųjų plotų apsuptais Žirmūnais nebeliko medžių su didelėmis drevėmis, kuriose peri reta ir saugoma vandens paukščių rūšis – didieji dančiasnapiai. Įprastas lizdavietes praradę sparnuočiai yra priversti perėti tam bent kiek tinkamesnėse vietose, esančiose toliau nuo vandens telkinių: apleistose statybvietėse, parkuose ir namų pastogėse.
Didieji dančiasnapiai apsigyvens ir SMK VSK studentų išdekoruotose inkilėliuose. Nuo š.m. spalio 27 dienos visi inkilai bus sukabinti į medžius, o jų vietos sužymėtos žemėlapyje, kurį bus galima rasti interneto svetainėje www.zirmununamai.lt naujienų skiltyje.
Studentai jau planuoja aplankyti tiek savo, tiek kitų entuziastų iškeltus spalvotus inkilus ir pažiūrėti kaip juose įsikūrė didieji dančiasnapiai. Jeigu pastarieji galėtų kalbėti, jei tikrai pasakytų „Ačiū už naujus namus!”.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |











