2019-04-18

Įvyko kosmiškiausias jaunimo festivalis Lietuvoje VIBELIFT 2019

Ketvirtadienį  „Siemens“ arenoje vykusiame jaunimo festivalyje „Vibelift“ žinomi žmonės su tūkstančiais moksleivių dalijosi savo patirtimi ir istorijomis. Pasibaigus festivaliui, tiek pranešėjai, tiek muzikos atlikėjai vieningai sakė, kad tokios pozityvios, energingos ir draugiškos publikos dar nebuvo matę.

Tai buvo ypatingas jaunimo festivalis, kupinas netikėtumų, staigmenų, publiką įtraukiančių ir  užvedančių elementų. Mintimis apie tai, kaip siekti savo svajonių, dalijosi TV laidų ir renginių vedėjai Mantas Stonkus, Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, menininkai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, TV laidų prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas, Gediminas Jaunius, verslininkas Vadimas Zizas, profesionalus karjeros konsultantas Rytis Jurkėnas, virtuvės mitų griovėjas Alfas Ivanauskas, prof. Liudas Mažylis, influenceris Naglis Bierancas-Naglimantas, atlikėjai Jurgis Didžiulis, Monika Marija, Monika Linkytė.

Indrė Kavaliauskaitė savo pranešimo metu akcentavo, jog svarbiausias jos kasdienis pasirinkimas, suteikiantis gyvenimui prasmę, niekada niekur nepasiduoti: „Turėti viso gyvenimo svajonę ir jai paskirti visą savo gyvenimą yra puiku, bet tai gali išvaryti iš proto. Kartais gerai turėti netolimos ateities planus, būti atsakingais, dorais ir dirbti su tuo, kas yra prieš jus. Niekada negali žinoti, kur tai nuves. Ir niekada nepasiduoti, nes pasiduoda tik silpniausi”.

„Festivalis praskriejo tarsi meteoritas, sukrėtęs visą areną. Iš tiesų viskas buvo tarsi beribėje kosmoso erdvėje, liejosi tiek daug energijos, kurią generavo beveik 6 tūkstančiai jaunų žmonių,  įkvėpti žymiausių Lietuvos influencerių, muzikos atlikėjų, TV laidų vedėjų, prodiuserių ir kitų žinomų žmonių“, - festivaliui pasibaigus, sakė festivalio organizatorė, Socialinių mokslų kolegijos (SMK) direktorė Gabija Skučaitė.

Pirmasis prieš tūkstantinę jaunimo minią savo mintimis apie tai, kaip įveikti baimę ir daryti tai, ką nori, pasakojo visiems gerai žinomas aktorius Mantas Stonkus.

„Prisiminkite, jūs turite daryti tai, ką norite. Jeigu jūsų tėtis yra gydytojas, jūs neprivalote tapti gydytoju. Galbūt jūs norite tapti archeologu. Geriausiu archeologu Lietuvoje. Tapkite tokiu. Siekite savo svajonių, o visas aplinkinių emocijas susidėkite sau į širdį ir paverskite jas motyvacija,“ – kalbėjo M. Stonkus.

Alfas Ivanauskas scenoje sudegino vizitinę kortelę norėdamas parodyti, kad ne titulai ir pareigos svarbiausia, o asmeninis brendingas: „Žmonės turi gyventi galvodami ne apie savo pareigas ar tai, kas bus parašyta jų vizitinėje kortelėje, o apie tai, kad jų pagrindinė vizitinė - vardas ir pavardė. Mus labai dažnai išbalansuoja tai, jog mes norime būti direktoriais, dizaineriais ar architektais, bet svarbiausia, kad mus žinotų iš vardo ir pavardės, o ne kaip konkrečios srities specialistą.“

Naglis Bierancas festivalio metu ne tik pristatė savo pirmą knygą, bet ir pasidalino su jaunimu savo asmenine patirtimi apie vaikystėje patirtas traumas. „Norėjau  papasakoti, kaip mus sugadina aplinka ir mokykla. Juk, kai gimsta vaikai, jie neturi gėdos ar baimės jausmo, o vėliau pradeda savęs gėdytis, bijoti kažką daryti. Aš tikrai nieko nemokau, kaip gyventi, nes nemanau, kad yra viena tiesa ar vienas kelias į sėkmę ar saviraiškos laisvę. Tikiu, kad kitų istorijos mus įkvepia ir motyvuoja eiti pirmyn bei siekti savo tikslų. Aš tiesiog pasidalinau savo asmenine patirtimi bei papasakojau savo gyvenimo istoriją. Galbūt mano istorija įkvėps ir kitus jaunus žmones, tačiau  tikrai nesu linkęs nieko mokyti“, sakė N. Bierancas.

Lino Adomaičio pranešimo tikslas buvo pasakyti jaunajai kartai, kad, siekiant sėkmės, tęstinumo vertybė yra labai svarbi. „Atradus mėgstamą veiklą, būtina ją tęsti net jei pirmi žingsniai nėra lengvi. Skanius vaisius nuo savo užauginto veiklos medžio skinsi ir valgysi tik tada, kai kruopščiai ir ištikimai ginsi savo svajonę. Tęstinumas svarbus įvairiose srityse, ką be paimsi – šeimą, draugystę, karjerą, verslą“, – sakė žinomas atlikėjas.

Atlikėja Monika Marija jauniems žmonėms linkėjo susikurti savo paties „universaliausią aš”: „Yra vienas dalykas, kurį noriu, kad prisimintumėte iš mūsų susitikimo šiandien – naudokitės tuo, kokie esate, priimkite save su visais savo pomėgiais, kad ir kokie jie keisti bebūtų, sekite savo smalsumą, imkitės visko, kas tik jus bent kiek domina. Tuomet jūs jau būsite tapę savo pačiu „universaliausiu aš“.

Nors atlikėjai Monikai Linkytei daug lengviau su publika bendrauti per muziką, tačiau šįsyk ji drąsiai stojo prieš minią ir pasidalino savo mintimis apie populiarumą ir sėkmę: „Savo pranešimu norėjau pasakyti, kad populiarumas ne visada yra sėkmė. Populiarumas, iš šono žvelgiant, žmonėms gali atrodyti visiškai kitoks negu yra iš tikrųjų. Todėl labai svarbu pažinti save, žinoti, ko nori, tuomet populiarumas tikrai bus tavo didžioji sėkmė“.

Pasak festivalio organizatorės G. Skučaitės, „Vibelift“ festivalis – tai ne tik didelio masto renginys, tai filosofija, idėja, žinutė, kad kiekvienas esame Visatos centras ir galime kurti ateitį: „Vibelift“ – tai pozityviai ir progresyviai mąstančių žmonių bendruomenė, kuri dalijasi idėjomis ir energija. Dabar mūsų uždavinys – augti ir plėstis tarptautiniu mastu, sukurti naujas jaunimo įtraukimo formas per skaitmeninių technologijų panaudojimą ir tuo pačiu organizuoti daugiau išskirtinių renginių. Suprantame, kaip to reikia jaunimui, tad pažadu, kad „Vibelift“ vardą girdėsite dažniau, mes kursime turinį, renginius ir ateities bendruomenę – kartą jaunų žmonių, kuriuos vienys pažangi misija kurti pozityvius pokyčius”.

Festivalio metu pirmą kartą gyvai buvo atliktas „Vibelift“ himnas „Milijonai šviesmečių“, kurio žodžius ir muziką parašė žinomas kompozitorius ir atlikėjas Linas Adomaitis.

Muzikinius pasirodymus surengė  Gabija Lokytė, Vilius Popendikis, Gerda Šukytė, grupė „Omerta“ ir daugybė kitų ryškių ir pripažintų atlikėjų.

Festivalio pabaigoje pilną netikėtumų ir smagios improvizacijos koncertą surengė praėjusių metų proveržiu tapusi ir muzikos topų viršūnes užkariavusi dainininkė Beatričė Pundziūtė-Beatrich.