2023-09-12

SMK studento Algimanto „Erasmus“ patirtis Kroatijoje: nuo tvaraus turizmo iki kelionių

Vilniaus SMK Aukštosios mokyklos Turizmo ir poilsio programos studentas Algimantas Zajarskas savo antrus studijų metus nusprendė pažymėti unikalia tarptautine patirtimi – pavasario sesijos metu su „Erasmus+“ programa jis išvyko studijuoti į Kroatiją. Zagrebo VERN‘ University jis studijavo kartu su 50 studentų iš įvairiausių  Europos šalių.

Kroatijos universitete pagal savo studijų programą Algimantas sėmėsi žinių apie tvarųjį turizmą, mažų ir vidutinių apgyvendinimų įstaigų marketingą, viešąjį kalbėjimą, socialinį verslumą ir socialines inovacijas, strateginį valdymą. „Paskaitos buvo inovatyvios, visapusiškos, konstruktyvios“, – sugrįžęs iš Kroatijos savo patirtimi dalijosi SMK studentas.

„Studijų metu buvo galima praktiškai palyginti SMK ir VERN‘ mokymosi įstaigas. Pastebėjau, kad ir SMK Aukštojoje mokykloje, ir VERN‘ universitete yra taikomi panašūs studijų metodai ir užduočių atsiskaitymo priemonės. Atsiskaitymai vyko raštu ir skaitmeninėmis priemonėmis. Paskaitas vedė dėstytojai praktikai, kurie dėstė ne tik universitete, bet ir savo darbo vietose. Pavyzdžiui, kartą išvykstamojoje paskaitoje lankėmės garsiajame 5* „Hilton“ viešbutyje, kuriame mus susipažino su didžiulio viešbučio aplinka, sprendėme laiko, materialiųjų išteklių ir žmogiškųjų resursų planavimo užduotis, įgijome patirties organizuojant apgyvendinimo įstaigos marketingą“, – pasakojo A.Zajarskas.

SMK studentas džiaugiasi, kad jo patirtis neapsistojo vien ties studijomis, laisvu laiku jis iš arčiau pažino ne tik Kroatiją, bet ir spėjo aplankyti kitas šalis – Vengriją, Slovėniją, Bosniją ir Hercegoviną.

„Erasmus+“ programos studentams dažnai savaitgaliais buvo organizuojamos ekskursijos į Pulą, Rovinj, Splitą, Dubrovniką, Budapeštą, Liublianą, Sarajevą. Prie šių kelionių organizavimo kartu su VERN‘ University atstovais teko prisidėti ir man. Be malonių emocijų įgijau ir praktinių įgūdžių organizuojant keliones. Kelionių metu stebėjau kaip dirba kelionių organizatoriai ir gidas. Supratau šio darbo subtilybes, o kelionės padėjo susipažinti su Balkanų istorija, kultūra ir papročiais, kurie dažnu atveju stipriai skiriasi nuo lietuviškų".

Dalindamasis savo patirtimi, SMK studentas Algimantas Zajarkas kviečia nepraleisti šios galimybės ir nerti į „Erasmus+“ nuotykį, kuris gali atnešti ne tik įvairias patirtis, neįkainojamas žinias, pojūčius, akimirkas, bet ir naujas pažintis..

„Studijų VERN‘ University metu įgijau tarptautinės patirties, susiradau naujų draugų ir praplėčiau akiratį. Visiems SMK studentams linkėčiau išvažiuoti į vasaros praktiką ar patirtį tarptautinių studijų iššūkius pagal „Erasmus+“ programą“, – kviečia SMK studentas.

Savo studijų laikotarpį išnaudok tinkamai – pasinaudok „Erasmus+“ galimybe ir išvyk studijuoti svetur.

 ERASMUS+ informacija