2022-09-07

SMK verslo ir socialiniai partneriai supažindino pirmakursius su pasirinktų specialybių ypatumais

Rugsėjo 6-ąją pirmakursiai turėjo progą iš arti susipažinti su savo studijuojama sritimi! SMK Vilniuje mokytis pasirinkusiems studentams įvairių įmonių atstovai akcentavo tam tikras specialistų kompetencijas.

Įvadinėje Estetinės kosmetologijos paskaitoje studentės turėjo progą susipažinti su šios studijų programos dėstytojomis Agne Rutkauskaite, Egle Tumiene, Giedre Aukstuolyte ir Kristina Vaskeliene. Teisės studijų programos pirmakursius motyvavo, įkvėpė ir patirtimis dalinosi teisininkė, asmens duomenų apsaugos specialistė bei SMK lektorė Indrė Zagreckienė.

Bendrosios slaugos pirmakursiai iš įmonės „CentricCare“ personalo vadovės Liudmilos Gerasimovos, „Gemma“ direktoriaus Edgaro Balaikos bei personalo vadovės Rasos Baltrušaitienės išgirdo apie slaugos specialistų svarbą ir augančią jų paklausą.

Tuo tarpu Kompiuterinių žaidimų ir animacijos studijų programos pirmakursiams Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos prezidentas Gediminas Tarasevičius pasakojo, kokių specialistų ir kokių kompetencijų reikia norint dirbti kompiuterinių žaidimų industrijoje.

Marketingo ir reklamos kūrimo, Skaitmeninės komunikacijos, Dizaino, Finansų ir investicijų valdymo studijų programų studentams „UAB Liviko“ generalinė direktorė Eiva Pocienė pristatė savo įmonę, pasidalino žiniomis apie marketingo specialistų bei produkto vadovo veiklą, atsakė į itin įdomius pirmakursių klausimus.

Visi svečiai ir partneriai palinkėjo studentams būti drąsiems, žingeidiems ir siekti kuo daugiau (kiekvienas iš savo profesinės ir gyvenimiškos patirties) – taip visi palinkėjimai susiliejo į vieną bendrą SMK šūkį – BŪK DAUGIAU!

Antradienį, rugsėjo 6-ąją, įvadinės paskaitos vyko ir realiose įmonėse

Mados ir stiliaus vadybos pirmo kurso studentės turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su mados sektoriuje veikiančia, viena pelningiausių  įmonių Lietuvoje „LTM Garments“. Įmonė bendradarbiauja vystant pasaulyje gerai žinomus prekės ženklus, tokius kaip Ted Backer, Victoria Beckham, MR Porter ir kt. Dėkojame įmonės savininkui Jonui Daukantui, kuris supažindino su mados sektoriaus subtilybėmis, mados vadybininko darbo niuansais bei svarba, specialistų paklausa ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Už pirmosios pažintinės paskaitos organizavimą dėkojame Mados ir stiliaus vadybos studijų programos vadovei Dovilei Karulaitienei ir programos lektorei Viktorijai Čeplikei.  

Dėkojame ir įmonės „Bored Panda“ personalo vadovei Eglei Onai Jokubaitei, kuri Videokūrybos ir medijų bei Kūrybinių ir pramogų industrijų studentus supažindino su sėkmingu lietuvišku verslu. Pirmakursiai sužinojo apie praktikos ir įsidarbinimo galimybes šioje įmonėje. Ypatingas dėmesys buvo atkreiptas į tyrimų, analizės svarbą kūrybiniame versle, buvo pasakojama apie būtinybę nuolat reaguoti, iš anksto įžvelgti rinkos iššūkius. „Avia Solutions Group“ arenoje pirmakursiai buvo įleisti per VIP įėjimą ir pažintinę ekskursiją baigė VIP ložėje. Studentai sužinojo apie technines arenos galimybes, apie renginių organizavimo netikėtus aspektus, apie renginių įvairovę, kainodarą, rinkodarą ir kitus verslo aspektus.

Transporto ir logistikos verslo, Tarptautinės prekybos ir muitinės logistikos bei Turizmo ir poilsio studijų programų pirmakursiai Vilniuje svečiavosi viename moderniausių Geležinkelio muziejų. Dėkojame gidei Armantei, kuri studentams papasakojo apie geležinkeliečio kasdieninę veiklą, paaiškino traukinių svarbą ne tik transporto sektoriui ir šalies tarptautinei prekybai, bet ir pristatė galimybes, kaip galima įdomiai keliauti Lietuvoje.

Programavimo ir multimedijos bei Tarptautinio verslo pirmakursiai lankėsi ir įmonėje „Teltonika Telematics“, kur  B2B akademijos vadovas Darius Čepulis studentams pasakojo apie įmonės veiklą ir darbus. Teltonika Telematics atstovas studentams pristatė galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje ir atlikti praktikas B2B ir loT akademijose.

Maitinimo ir viešbučių verslo vadybos pirmo kurso studentai pažintį su Vilniaus viešbučiais, vyninėmis ir restoranais pradėjo simbolinėje vietoje – seniausiai Vilniuje veikiančiame restorane „Neringa“. Restorano vadybininkas Justas Palšys įdomiai ir turiningai pristatė visas atnaujinto ir rekonstruoto pastato erdves: visai neseniai atidarytą „Roof Top“ barą, viešbutį „Neringa“, jūra dvelkiantį dizainą, „Lobby“ barą, konferencijų centrą, pusryčių zoną, restoraną bei slaptą vakarėlių ir „diskotekų“ rūsį. Taip pat J.Palšys mielai pasidalino ir savo asmenine karjeros istorija. Už pirmosios pažintinės paskaitos organizavimą dėkojame Maitinimo ir viešbučių verslo vadybos studijų programos vadovei Dovilei Karulaitienei ir programos lektorei Alvydai Eigminienei.

Tariame AČIŪ visiems socialiniams ir verslo partneriams už įdomias išvykstamąsias ir SMK Vilniaus padalinyje vykusias įvadines paskaitas mūsų naujiems studentams! Taip pat dėkojame studijų programų vadovams, kurie suorganizavo įdomias paskaitas pirmakursiams: Dovilei Karulaitienei, Viktorijai Čeplikei, Raimondui Paškevičiui, Ritai Karabanovienei, Vilmai Kalinovienei, Kęstučiui Čapkauskui, Sigitai Unguraitei bei Kristinai Stonkuvienei. Sėkmingo starto visiems

Būk Daugiau drauge su SMK!