2019-05-27

Studijuok Klaipėdoje

Klaipėda su šūkiu „Gyvenk prie jūros, kol jaunas“ kviečia atvykti studijuoti į pajūrį

 

Gegužės 27 d. prasideda Klaipėdos komunikacijos kampanija „Gyvenk prie jūros, kol jaunas“, skirta pritraukti būsimus studentus iš kitų miestų atvykti studijuoti ir gyventi į Klaipėdą. Kampanija skatina nelaukti senatvės, o gyventi prie jūros jau šiandien. 

„Jeigu manęs klausia, o kodėl Klaipėda, aš visada atsakau, o kodėl gi ne Klaipėda? Net neabejoju, kad studijos Klaipėdoje – tai puiki galimybė ne tik įgyti šiuolaikiškas kompetencijas, bet ir studijuoti mieste, kuris turi savo šarmą, savo dvasią ir aurą bei paliks visam gyvenimui nepamirštamų įspūdžių. Neabejoju mūsų aukštųjų mokyklų pedagogine kompetencija, šiuolaikiškumu ir novatoriškumu, tad belieka palinkėti, kad visa tai atrastumėte Jūs, kurie planuojate savo ateitį šiandien“, – rinktis Klaipėdą ragina miesto meras Vytautas Grubliauskas. 

Tai pirma jungtinė Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos aukštųjų mokyklų (Klaipėdos universiteto, LCC universiteto, Socialinių mokslų kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos verslo kolegijos, Lietuvos aukštosios Jūreivystės mokyklos, Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos) Lietuvoje vykdoma kampanija, skirta paskatinti būsimus abiturientus studijoms ir gyvenimui pasirinkti Klaipėdą. Kampaniją įgyvendinti padeda kūrybinė komunikacijos agentūra „Autoriai”. Kampanijos vizualus bus galima pamatyti Vilniuje ir Kaune, taip pat – traukinyje “Vilnius - Klaipėda”, birželio mėnesį bus paleisti video filmukai, visos vasaros metu - vykdoma aktyvi bendra socialinių tinklų kampanija.

 

Žinutė – jaunimui

Daugelis vyresnių, net ir šeimas sukūrusių žmonių, gyvenančių kituose Lietuvos miestuose, pavyzdžiui Vilniuje ar Kaune, dažnai pasvajoja apie gyvenimą pajūryje. Tai - tarsi kolektyvinė žmonių svajonė. Tiek iš jaunų, tiek iš vyresnių žmonių dažnai girdime tokias frazes, kaip „kaip norėčiau kada nors gyventi prie jūros”, tačiau daugeliui tai lieka svajone.

„Klaipėdos kampanija skatina nelaukti senatvės, o gyventi prie jūros jau šiandien.  Pagrindinė kampanijos įžvalga: „Nereikia sulaukti pensijos, kad gyventum prie jūros”, šūkis - „Gyvenk prie jūros kol jaunas.  Atvyk studijuoti į Klaipėdą”. Kampanijos iniciatoriai siekia sužadinti aktyvų diskursą apie Klaipėdą kaip studijų ir puikaus gyvenimo miestą ir „užnorinti” tiek potencialius studentus, tiek jaunimą atvykti gyventi į Klaipėdą.”- pasakoja „Klaipėda ID” rinkodaros ir komunikacijos projektų vadovė Julija Taškūnaitė.

Klaipėda – unikalus miestas, galintis išsiskirti daugeliu privalumų studentui: nuo išskirtinių programų, kurias gali studijuoti tik šiame mieste kaip jūrinė inžinerija, geriausiai šalyje vertinamų studijų programų ar dideliu kiekiu programų anglų kalba. Visgi, vienas svarbiausių kriterijų abiturientui pasirenkant vietą studijuoti – pats miestas ir numanomas gyvenimo būdas bei laisvalaikis.

Klaipėda – pirmas miestas Lietuvoje pagal gyvenimo kokybę, kompaktiškas miestas, kur viskas pasiekiama ranka, pigesnė nuoma, puikus susisiekimas viešuoju transportu – studentų įvardinamas kaip vienas didesnių privalumų. Klaipėda, be savo unikalaus vokiško paveldo senamiesčio, pilno kavinių ir barų, kūrybos inkubatoriaus ar bendradarbystės erdvių, labiausiai išsiskiria savo vieta tarp marių ir jūros, kur gausu saulės ir vėjo, atveriančios plačias galimybes aktyviam laisvalaikiui – banglentėms, vėjo aitvarams, dviračiams, buriavimui, paplūdimio tinkliniui ir t.t.

 

Aštuonios aukštosios mokyklos kviečia pasirinkti Klaipėdą

Siekiant Klaipėdos ekonominio proveržio, Klaipėdos miesto savivaldybė ir uostamiesčio aukštosios mokyklos suvienijo jėgas - sutarė dėl bendrų mokslinių tyrimų, ugdymo veiklų ir ryšių su visuomene aukštojo mokslo tinkle (konsorciume). Vardan vieningos ir efektyvios Klaipėdos aukštųjų mokyklų rinkodaros ir komunikacijos studentų pritraukimui į Klaipėdą, buvo nuspręsta kartu pristatyti ir pozicionuoti patį Klaipėdos miestą bei vieningai iškomunikuoti, kad Klaipėda – puiki vieta būsimiems studentams ir visiems svajojantiems gyventi prie jūros.

Klaipėdoje veikia net aštuonios aukštosios mokyklos, siūlančios plataus spektro studijų pasirinkimą, skirtingas aukštųjų mokyklų tradicijas bei stiprias studentų bendruomenes, įtraukiančias jaunimą į įvairias veiklas.

„Klaipėda – miestas, kuris išlaisvina studijoms, kūrybai, asmeniniam tobulėjimui. Gyvenimas čia verda visai kitu ritmu, nenuspėjamai, taip kaip negali nuspėti koks vėjas padvelks nuo jūros. Būtent Klaipėdoje būsimų studentų laukia kitokios studijos, skirtos šiuolaikiniam, laisvam ir nepriklausomam žmogui, siekiančiam atrasti save", – pasakoja Modestas Vaikšnoras, Lietuvos verslo kolegijos rinkodaros ir plėtros skyriaus vadovas.

Tokiai nuomonei pritaria ir Socialinių mokslų kolegijos rinkodaros vadovė Laura Skučienė: „Kiekvienas jaunas žmogus Klaipėdoje gali susikurti nuostabų studentišką gyvenimą. Nes tai miestas, kuriame gali pajusti tikrą laisvę ir begalinį įkvėpimą kūrybai”.

„Dažnai sakoma, kad klaipėdiečiai kitokie: ramesni, romantiškesni, mažiau skuba. Galbūt dėl to, kad gyvena prie jūros ir jos laisvė įkvepia. Tad ir Klaipėdos universiteto studentai – kūrybingi, turintys daug idėjų. Universitete veikia per 20 įvairių jiems skirtų organizacijų ir klubų”, – teigia Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetas kviečia studijuoti jaunatviškame, jūra ir menais alsuojančiame mieste bei išnaudoti galimybę sutikti skirtingų menų – muzikos, šokio, teatro – sričių atstovus ir mokytis vieniems iš kitų. Tuo tarpu LCC tarptautinis universitetas kviečia jungtis prie jaunimo, atvykstančio į Klaipėdą iš daugiau nei 40 skirtingų pasaulio šalių ir studijuoti Šiaurės Amerikos artes liberales modeliu grįstą išsilavinimą siūlančioje aukštojoje mokykloje.

 

Visas Klaipėdos aukštąsias mokyklas rasite čia: https://www.klaipedaid.lt/lt/atvyk-studijuoti-i-klaipeda/