Dizainas

Menų profesinis bakalauras

  • Studijų krypčių grupė - menai
  • Studijų kryptis - Dizainas (P02) (dominuojanti), Vadyba (L02)
  • Studijų kalba - lietuvių
  • Studijų vieta - Vilnius; Klaipėda; Kaunas
  • Studijų forma - nuolatinė (dieninė); nuolatinė (sesijinė)

Ar žinojai, kad Dizainas yra viena universaliausių veiklų ir didelį potencialą turinti industrija? Dizaino studijos SMK sujungia dizaino ir vadybos kompetencijas – čia tirsi vartotojų poreikius, kursi jiems skirtus produktus ir mokysiesi juos paversti realybe.

Baigęs studijas

  • Gebėsi individualiai ir komandoje generuoti produkto dizaino idėjas ir koncepcijas, numatyti įgyvendinimo būdus, vizualinės raiškos ir technologines priemones ir pateikti klientams profesionalius dizaino problemų sprendimus, numatant tolesnes idėjų plėtojimo galimybes;

  • Analizuodamas projektuojamo objekto ir aplinkos ryšius gebėsi eskizuoti produkto dizaino objektus, tikslingai taikyti meninės raiškos priemones, naujai atsirandančias medijas bei inovatyvias technologijas, remtis šiuolaikinio dizaino praktika ir tendencijomis atskleidžiant profesinės veiklos rezultatus kūrybinėse industrijose ir vizualioje kultūroje;

  • Pasitelkęs asmeninę kūrybinę praktiką gebėsiu suprojektuoti produkto dizaino objektus ar jų sistemas, naudoti pažangias kūrybines bei technologines priemones apžvelgiant dizaino naujoves nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyse ir numatant efektyvius marketingo bei komunikacijos priemonių pateikimo būdus.

Studijuosi

  • Dizaino pagrindus;

  • Kompiuterinę grafiką ir dizainą;

  • 3D modeliavimą;

  • Projektavimą ir technologijas;

  • Medžiagotyrą ir gamybos procesus;

  • Produkto dizaino projektą;

  • Ekodizainą/Aplinkosaugą.

Galėsi dirbti

  • Dizainą naudojančiose maisto ir gėrimų pramonės, technologinių kompanijų, kosmetikos pramonės įmonėse, tekstilės pramonės įmonėse, medicinos ir grožio srityje, baldų pramonėje veikiančiose įmonėse, projektavimo įmonėse;

  • Freelanceriu Lietuvos ir užsienio kūrybiniuose ir meno inkubatoriuose, kūrėjų asociacijoje.

Priėmimas į SMK vykdomas remiantis Priėmimo taisyklėmis.

Studijų kainos

Motyvacinis pokalbis

Užsiregistruokite SMK motyvacijos vertinimui (motyvaciniam pokalbiui) pildydamas registracijos anketą 
Motyvacijos vertinimą rekomenduojama atlikti visiems stojantiesiems, tačiau motyvacijos vertinimas tampa privalomu tiems stojantiesiems, kurių konkursinis balas mažesnis nei 4,3 balo.

Turite klausimų, susisiekime el. paštu priemimas@smk.lt arba tel. +370 601 74 830

MOKAMOS STUDIJOS

Studentai, įstoję į valstybės nefinansuojamą studijų vietą, studijas apmoka savo lėšomis.

VALSTYBĖS REMIAMOS PASKOLOS

Valstybės remiamos paskolos studentams – tai lengvatinės, su mažesnėmis nei rinkos kaina palūkanomis paskolos, už kurias garantuoja valstybė. Valstybės remiamos paskolos teikiamos studentams lengvatinėmis sąlygomis per kredito įstaigas (bankus) vieneriems studijų metams. Kiekvienais mokslo metais studentas gali kreiptis dėl naujos paskolos.

Valstybės remiamos paskolos yra:

- paskola studijų kainai sumokėti - paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti studento už einamuosius metus mokamos studijų kainos ar jos dalies. Paskola išmokama į aukštosios mokyklos sąskaitą. Jeigu mokslo metų pradžioje skolinamasi iš karto abiem semestrams, tai
paskolos - dalis už pavasario semestrą išmokama nuo vasario 1 d. iki liepos 1 dienos, kai studentas bankui pateikia prašymą, pervesti likusią paskolos dalį. Nepateikus prašymo, antra paskolos dalis nėra išmokama;

- paskola gyvenimo išlaidoms (iki 1900 eurų per metus). Ši paskola išmokama lygiomis dalimis kiekvieną mėnesį iki liepos 1 dienos (paskutinio kurso studentams - iki studijų pabaigos) į paskolos gavėjo asmeninę sąskaitą;

- paskola dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis (iki 2280 eurų per metus). Paskola išmokama visa iš karto į paskolos gavėjo asmeninę sąskaitą.

Bendrosios valstybės remiamų paskolų teikimo sąlygos:

- Paskolos grąžinimo pradžia - metai po studijų baigimo ar nutraukimo;

- paskolos grąžinimo trukmė - 15 metų;

- palūkanos pradedamos mokėti iš karto po pirmosios paskolos dalies išmokėjimo, paskolos palūkanos skaičiuojamos nuo išmokėtos ir negrąžintos paskolos sumos;

- prasidėjus paskolos grąžinimo laikotarpiui galimi paskolos grąžinimo atidėjimai (paskolos gavėjas pirmiausiai privalo tartis su banku);

- net ir pasirašęs kredito sutartį, studentas bet kada gali atsisakyti neišmokėtos paskolos dalies;

- Grąžinant paskolą anksčiau laiko netaikomi jokie papildomi mokesčiai ar baudos;

- Sustabdžius studijas ar akademinių atostogų metu paskolos gavėjas palūkanas moka bankui savo lėšomis.

Išsamesnę informaciją rasite čia - www.vsf.lt 

SOCIALINĖS STIPENDIJOS

Socialinę stipendiją gali gauti aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos, vientisųjų studijų, antrosios pakopos studijų studentai ir asmenys, studijuojantys pagal laipsnio nesuteikiančias studijų programas (išskyrus rezidentūrą), atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų:

- yra iš nepasiturinčių šeimų ar vieni gyvenantys asmenys, turintys teisę gauti arba gaunantys socialinę pašalpą;

- turi teisės aktų nustatyta tvarka nustatytą 45 procentų ar mažesnį darbingumo lygį arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį;

- yra ne vyresni kaip 25 metų ir jiems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę.

Socialinės stipendijos dydis – 123,50 Eur per mėnesį.
Socialines stipendijas administruoja Valstybinis studijų fondas – www.vsf.lt  

PARAMA STUDENTAMS, TURINTIEMS NEGALIĄ

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM teikia finansinę pagalbą neįgaliesiems, studijuojantiems aukštosiose mokyklose. Finansinę pagalbą gali gauti studentai, turintys sunkų arba vidutinį neįgalumo lygį arba 45 procentų ar mažesnį darbingumo lygį, pirmą kartą studijuojantys pagal neuniversitetinių, I, II ar III pakopos arba vientisųjų universitetinių studijų programą ir neturintys įsiskolinimų bei drausminių nuobaudų.

Skiriamos šios finansinės pagalbos priemonės:

- išmokos specialiesiems poreikiams tenkinti – (50 proc. bazinės socialinio draudimo pensijos dydžio kas mėnesį – nuo 2018 m. sausio 1 d. 76,46 Eur);

- tikslinės išmokos studijų išlaidoms iš dalies padengti (3,2 BSI dydžio per semestrą – šiuo metu 121,60 Eur. )

- pažangūs studentai, kuriems nustatytas 45 proc. ir mažesnis darbingumo lygi gali gauti tikslinę išmoką (152 Eur per mėnesį) studijų prieinamumui užtikrinti.

Ši parama yra skiriama įgyvendinant Europos socialinio fondo projektą „Studijų prieinamumo didinimas“. Projektą įgyvendina Valstybinis studijų fondas su partnerėmis – Lietuvos aukštosiomis mokyklomis.

KOMPENSAVIMAS KARO TARNYBĄ ATLIKUSIEMS

Už studijas sumokėtos kainos dalis kompensuojama nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusiems ar bazinius karinius mokymus baigusiems asmenims.

PARAMA UŽSIENIO LIETUVIAMS

Parama teikiama lietuvių kilmės užsieniečių ir išeivijos (tiems, kurie užsienio šalyje gyveno ne mažiau kaip trejus metus ir atvyko į Lietuvą ne anksčiau kaip į aštuntą klasę) vaikams, vaikaičiams, provaikaičiams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose. Jie gali pretenduoti į dviejų (abiejų) rūšių paramą: stipendiją ir socialinę išmoką.

Išsamesnę informaciją rasite Valstybinio studijų fondo tinklapyje www.vsf.lt

GALIMYBĖ SUSIGRĄŽINTI DALĮ SUMOKĖTŲ ĮMOKŲ

Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 straipsnio nuostatas, nuolatinis Lietuvos gyventojas, kuris moka už savo arba savo vaiko (įvaikio), globotinio studijas, neatsižvelgiant į tai, studijuojama nuolatine ar ištęstine studijų forma, gali susigrąžinti dalį sumokėtų įmokų už studijas, kurias baigus įgyjamas aukštasis išsilavinimas.

STUDIJŲ KAINOS KOMPENSAVIMAS

Už studijas sumokėta kaina gali būti kompensuojama pirmosios pakopos ar vientisųjų studijų studentams, pasiekusiems geriausių studijų rezultatų. Teisę į sumokėtos už studijas kainos kompensavimą turi Lietuvos aukštojoje mokykloje valstybės nefinansuojamoje vietoje atitinkamą studijų laikotarpį baigęs asmuo:

- kuris turi teisę į valstybės finansuojamą studijų vietą ar į studijų kainos kompensavimą pagal Mokslo ir studijų įstatymą;

- kuris neturi akademinių skolų;

- kurio studijų rezultatų vidurkis ne mažesnis už jo aukštosios mokyklos, jo studijų programos ir formos to paties kurso atitinkamo laikotarpio studijų rezultatų vidurkį.

Studijų kainos kompensavimas vykdomas vadovaujantis Už studijas sumokėtos kainos kompensavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. liepos 26 d. nutarimo Nr. 642 nuostatomis.

 

Studijos, pritaikytos tau ir tinkančios tavo užimtumui.

  • Studijos po vidurinės mokyklos

  • 3 studijų metai (išimtis Bendrosios praktikos slauga - 3.5 metai)

  • Paskaitos vyksta nuo pirmadienio iki penktadienio darbo dienos metu

  • 22 savaitės praktinio mokymosi realiose verslo įmonėse
  • Studijos dirbantiems

  • 3 studijų metai

  • Paskaitos vyksta nuo pirmadienio iki šeštadienio / 1 savaitę per mėnesį

  • Paskaitų laikas pirmadienį - penktadienį vakarais nuo 17:00 val. - 21:00 val. (preliminariai) ir tos savaitės šeštadienį nuo 9:00 val. iki 16:00 val.

  • Per vienerius studijų metus paskaitos vyksta 8 savaites

  • Šiai studijų formai galimas hibridinis paskaitų lankymas - tiek gyvai atvykti į SMK, tiek jungtis į paskaitas nuotoliniu būdu
  • 22 savaitės praktinio mokymosi realiose verslo įmonėse

*Bendrosios praktikos slaugos studijų programa šia forma nėra vykdoma.

  • Individualus studijų planas

  • Trumpesnis studijų laikas

  • Mažesnė studijų kaina

*Jei esate mokęsi profesinėje ar kitoje aukštojoje mokykloje, tačiau studijų nebaigėte arba norite įgyti kitą specialybę, Jūs būsite priimti į aukštesnį kursą ir galėsite studijuoti pagal sudarytą individualų studijų planą. Jums sutrumpės studijų laikas, mažės studijų kaina.

Registracija į nuotolinę konsultaciją apie studijas

SMK priėmimas


Užsitikrink sau studijų vietą jau dabar. Teik paraišką Aukštojo mokslo profesinio bakalauro studijoms, Trumposios pakopos studijoms ar Profesiniui mokymui SMK jau dabar.

Bendrasis centralizuotas priėmimas

Bendrąjį priėmimą vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti.


Priėmimas vykdomas nuo birželio mėnesio.

Priėmimas