Projektas: „Klaipėdos istorijos kelias” jau šį savaitgalį!

‘17/05/18

 

SMK studentai šį šeštadienį kvies klaipėdiečius miesto istoriją pažinti per žaidimą!

Projektą „Klaipėdos istorijos kelias” įgyvendinanti Socialinių mokslų kolegija organizuoja renginių ciklą, kurio metu skirtingose uostamiesčio erdvėse visuomenei bus interaktyviai pristatomi svarbiausi bei įdomiausi Klaipėdos miesto istorijos akcentai.
Keturi pasirodymai vyks gegužės 20 d. Gatvės muzikos dienos metu Klaipėdos senamiestyje nuo 11 iki 14 val.

I PASIRODYMAS
Interaktyvus performansas „Klaipėda – karalių miestas” vyks prie Žvejo skulptūos (Danės g. 17 d.) nuo 12 iki 14 val.
2017 metais minime jubiliejinę 210-ies metų sukaktį, kai Klaipėda, tuometinis Mėmelis, metams laiko buvo tapusi laikinąja Prūsijos karalystės sostine, priglaudusia Prūsijos karalių Frydrichą Vilhelmą III ir karalienę Luizę.
Renginio metu prie Žvejo skulptūos bus sukurtas gyvasis karališkosios šeimos paveikslas, kuriame ji pramogaus, bendraus su vaikais, klausysis 19 a. pradžios muzikos, atliekamos arfa ir smuiku.

II PASIRODYMAS
Performansas “Senoji muzika ir klaipėdiečiai”
Šio performanso metu klaipėdiečiai ir svečiai bus nukelti į 16 a. miesto diduomenės pobūvius, kur liejosi muzika ir šokiai.
Performansas vyks Turgaus g., pievelėje, kur iki Antrojo Pasaulinio karo stovėjo Šv. Jono bažnyčia, gegužės 20 d., nuo 12 iki 14 val.

III PASIRODYMAS
Muzikinis pasirodymas “7 Klaipėdos istorijos”
Kam buvo pastatytas paminklas „Arka”? Kas anksčiau buvo dabartinėje Atgimimo aikštėje? Kokia yra kelis amžius miestą puošusios Šv. Jono bažnyčios istorija ir kokio objekto vietoje Teatro aikštėje atsirado Taravos Anikės skulptūra ir fontanas?
Visos istorijos bus ne tik papasakotos, bet ir užrašytos ant įvairiausių vietų - grindinio, stalo, specialiai padarytų sienlaikraščių ir net performanso dalyvių kūnų. Tai tarsi simbolis, jog Klaipėdos istorija yra įsirėžusi ne tik mieste, bet ir kiekviename iš mūsų.
„7 Klaipėdos istorijos” vyks skverelyje priešais burlaivį „Meridianas” nuo 11 iki 13 val.

IV PASIRODYMAS
Vaidybinis - muzikinis performansas “20 a. pradžia Klaipėdos gatvėse”
Vaidybinį - muzikinį performansą “20 a. pradžia Klaipėdos gatvėse” rengiantys Klaipėdos Jaunimo teatro aktoriai patrauklia moderniojo teatro kalba pristatys uostamiesčio istorinių personažų muzikines interpretacijas.
Šis pasirodymas vyks Turgaus g. 8 prie Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos nuo 12 iki 14 val.
Laukiame visų!
Projektas dalinai finansuojamas Klaipėdos m. savivaldybės lėšomis LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖS PROGRAMOS PROJEKTAMS 2017 įgyvendinti.

Renginio informacija Facebook’e: goo.gl/2aIN81

< Atgal