Videofilmo "Klaipėdiečiai" pristatymas

‘17/09/29

Klaipėdiečių diskusijai pristatomas videofilmas "Klaipėdiečiai"

Spalio 4 dieną (trečiadienį), 17.00 val., Klaipėdoje , Socialinių mokslų kolegijoje (Nemuno g., 2.), 403 a., plačioji uostamiesčio visuomenė kviečiama į diskusiją ir videofilmo ,,Klaipėdiečiai" peržiūrą. Naujas videofilmas pateiks netikėtų minčių ir svarstymų apie miestą, kuriame gyvename, ir miestą, kuriame norėtume gyventi. ,,Klaipėdiečiai” paskatins diskusijai apie klaipėdiečio identitetą.

,,Klaipėdiečiai yra šeimyniški žmonės, didžiają laisvalaikio dalį jie praleidžia su šeima, ar galime dėl to pykti, kad jų nematome kultūriniuose renginiuose? Juk jie yra gamtoje arba būna su šeima “, sako vienas filmo herojų, sociologas, dr. Liutauras Kraniauskas. Mokslininko teigimu, neskubrus gyvenimo tempas yra ta prabanga, kurią sau gali leisti kiekvienas klaipėdietis. 
,,Tarkime, Vilniuje, yra daug parodomojo socialinio teatro, čia, Klaipėdoje, žmonės yra paprastesni, nuoširdesni, ,,nepasikėlę”, nes savo dydį nuolat gali pasimatuoti su jūra”, - videofilme kalbėjo ir dramaturgas, rašytojas Gintaras Grajauskas. Anot pašnekovo, Klaipėda yra komfortiškas, skandinaviško tipo miestas, kuriame, eidamas senamiesčiu, gali sutikti visus tau reikalingus žmones. 

Filme savo mintimis apie Klaipėdą ir klaipėdiečius taip pat dalinsis istorikas Jonas Genys, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kapitonas Henrikas Žalandauskas, režisierius Valentinas Masalskis, Dramos teatro vadovas Tomas Juočys, aktoriai Evelina ir Gytis Šimelioniai, aktorė Eglė Jackaitė, buvęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys, ir kiti žinomi klaipėdiečiai. 

"Diskusija ir videofilmas organizuojami pagal SMK projektą, dalinai finansuojamą Klaipėdos m. savivaldybės lėšomis Lietuvos kultūros sostinės programos projektams 2017 įgyvendinti."

< Atgal